Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović - premiera ilustrowanego słuchowiska

Kiedy2020-08-16 godzina 11:00
Za ilewstęp wolny
Gdziewww.teatrkubus.pl.
z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović - premiera ilustrowanego słuchowiska

Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia,  o godz. 11.00, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś“ zaprasza na premierę ilustrowanego słuchowiska “z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego, który jest też autorem prezentowanego tekstu.

Słuchowisko będzie dostępne na teatralnym profilu na Facebooku a także na stronie www.teatrkubus.pl. Dramat adresowany do nastolatków ( w wieku od 12 lat)  powstał podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Teraz, w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci” realizuje go Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, inaugurując swój projekt „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci (w sieci!)” .

Czego możemy się spodziewać?

W słuchowisku nie zabraknie piłkarskich emocji zarejestrowanych na teatralnej murawie, ale też ważnych dla młodych widzów problemów, jak dążenie do osiągnięcia celu, spełnianie marzeń, osiąganie indywidualnych sukcesów, drużynowość, szacunek do partnerów i konkurentów, ustalanie i respektowanie reguł gry. Co ciekawe w sztuce bohaterkami są trzy dziewczyny, czyli aktorki: Anna Domalewska, Ewa Lubacz i Jolanta Kęćko, którym towarzyszy też @Trenerka - Agata Sobota i @Zlatan- Andrzej Kuba Sielski. Muzykę skomponował Miłosz Sienkiewicz, za realizację dźwięku odpowiada Wojciech Niebelski, a realizację obrazu – Bartek Warzecha.

Serdecznie polecamy słuchowisko Tomasza Kaczorowskiego, zachęcając też do śledzenia kolejnych internetowych przedsięwzięć Teatru „Kubuś” w ramach projektu „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci (w sieci!)”. W planie są jeszcze trzy teatralne realizacje online, czyli „Wielki Buzz Grow” (19 września), „Królowa Ś” (3 października), „Perły i Szczypaki” (17 października). Za tydzień kielecki teatr lalek startuje również z tegoroczną, wyjątkową edycją Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!, zapraszając widzów na plenerowe wydarzenia teatralne na ulicach Kielc oraz… przed monitory. Tym razem, tak lubiane przez kielczan, bezpłatne warsztaty w ramach Hurra! Art! odbędą się na platformie Zoom. A zatem nie ma nudy w wakacje! Więcej szczegółów o naszych najbliższych propozycjach jest dostępnych na stronie: www.teatrkubus.pl

z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović

Słuchowisko zwizualizowane zdjęciami
tekst i reżyseria  - Tomasz Kaczorowski 
Kompozytor - Miłosz Sienkiewicz
Realizator obrazu – Bartek Warzecha
Realizator dźwięku - Wojciech Niebelski
Występują:
Dziewczyna 1- Anna Domalewska
Dziewczyna 2- Ewa Lubacz
Dziewczyna 3 - Jolanta Kęćko
@Trenerka - Agata Sobota
@zlatan - Kuba Sielski

Słuchowisko adresowane jest dla odbiorców w wieku od 12 lat.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama