Sport akademicki - Studia

GO na olimpiadie? Czy mamy szansę na medal?
GO na olimpiadie? Czy mamy szansę na medal?

Aleksandra Lubos i Paweł Celejewski z Politechniki Wrocławskiej będą reprezentować Polskę na Pierwszej Olimpiadzie Sportów Umysłowych, która między 3 a 18 października rozegrana zostanie w Stolicy Chin Pekinie. Zagrają w GO - jedną z najstarszych gier świata.

Kto najlepszym pilotem wśród studentów?
Kto najlepszym pilotem wśród studentów?

Między 31.05 a 01.06 na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymonowie odbyły się II Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania, których organizatorem był Akademicki Klub Lotniczy przy współudziale AWr, MOPS Wrocław oraz Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej.

Sportowy sambodrom w Katowicach
Sportowy sambodrom w Katowicach Zabrze

W sobotę, 7 czerwca w godzinach 11.00-13.00 na ulicach Katowic odbędzie się Parada Sportu, święto organizowane przez Akademicki Związek Sportowy UŚ z okazji 40-lecia uczelni. Przez centrum miasta przejadą 3 platformy samochodowe, na których studenci - sportowcy UŚ zaprezentują różne formy rekreacji ruchowej: od pokazu tańców po sztuki walki i akrobatykę.

Studenki ze Szczecina najlepszymi siatkarkami!
Studenki ze Szczecina najlepszymi siatkarkami!

Zwyciężczyniami XXV Mistrzostw Polski Uniwersytetów w piłce siatkowej kobiet, organizowanych przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego, zostały zawodniczki z Uniwersytetu Szczecińskiego, przed uniwersyteckimi drużynami z Rzeszowa (miejsce II) i Łodzi (miejsce III).

II Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania
II Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania

II Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania to kontynuacja pomysłu garstki miłośników lotnictwa studiujących na Politechnice Wrocławskiej. Kto by pomyślał, że tym niedoświadczonym wtedy organizatorom uda się stworzyć świetną okazję do spotkania akademickiego grona lotniczego. Przy odrobinie zdrowej rywalizacji udało się zrealizować najważniejszy cel - integracja młodych pilotów.

Mistrzowie UŚ w tenisie stołowym
Mistrzowie UŚ w tenisie stołowym Zabrze

14 kwietnia został rozegrany turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Uniwersytetu Śląskiego. Zawody zorganizowało Studium Wychowani Fizycznego i Sporty UŚ.

XXV MP Akademii w Siatkówce Kobiet
XXV MP Akademii w Siatkówce Kobiet

AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zorganizuje w tym roku Mistrzostwa Polski Akademii w Piłce Siatkowej Kobiet. Impreza odbędzie się po raz XXV a rozgrywana będzie między 17 a 20 kwietnia.

XXV MP Szkół Wyższych w Aerobiku
XXV MP Szkół Wyższych w Aerobiku

Informujemy, że w dniach 11-13 kwietnia br. we Wrocławiu, odbywały się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym. Zawody rozgrywane były na hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego - ul. Chełmońskiego 43.

A czy Ty jesteś gibki?
A czy Ty jesteś gibki?

W tegorocznych, jubileuszowych bo XXV, Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym weźmie udział 150 zawodników z 26 uczelni.

XXV Mistrzostwa Polski Szkół Medycznych w pływaniu
XXV Mistrzostwa Polski Szkół Medycznych w pływaniu

4. kwietnia startują XXV Mistzostwa Polski Szkół Medycznych w pływaniu kobiet i mężczyzn.

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Konkurs Ziaja