Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Rodzimy się, dojrzewamy, dorastamy, a w ciągu naszego życia musimy nauczyć się tylu rzeczy na własnych błędach, zadać sobie tyle pytań i nie znaleźć tylu odpowiedzi. Ale na to wszystko mamy przecież całe życie. Tylko co, jeśli nagle okaże się, że nie mamy już czasu?
 
W takiej sytuacji znalazł się tytułowy Oskar, dziesięcioletni chłopczyk chory na białaczkę. Zmierzyć się z nią pomaga mu tajemnicza Pani Róża, która namawia Oskara by pisał listy do Szanownego Pana Boga, a każdy kolejny dzień z tych niewielu, jakie mu pozostały, traktował jak dziesięć lat swojego życia. Z każdym kolejnym listem Bóg staje się dla Oskara kimś bliższym i mały chłopiec coraz bardziej się przed nim otwiera. Rodzi się między nimi niezwykła więź Odchodzenie potrzebuje rytuału i umiejętnością oswajania lęku; zlaicyzowana cywilizacja, w której tak wielu ludzi utraciło wiarę w Boga i istnienie pozagrobowe w jakiejkolwiek postaci, jest wobec niego bezradna. Nie umiemy i nie chcemy rozmawiać o śmierci, zwłaszcza z tymi którzy stanęli w jej obliczu. Bywa że nie potrafią tego lekarze, ani targana emocjami rodzina, zwłaszcza gdy śmiertelnie chore jest dziecko. Prowadzone są rozmowy zastępcze: o pogodzie, świtach, planach Każdy człowiek ma swój własny czas odchodzenia, a bolesne doświadczenia powinny uczyć nas docenia każdą chwilę i każdy kolejny dzień, tak jakby by naszym ostatnim. Spektakl Oskar i pani Róża jest pretekstem do podjęcia tej tak ważnej rozmowy zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi . Dotyka spraw najtrudniejszych i tematów na co dzień omijanych. Książka Erica -Emmanuela Schmitta odniosła ogromny sukces na świecie i wielokrotnie przenoszona była na deski teatru. Mamy nadzieję, że historia tytułowego bohatera opowiedziana w piękny, mądry, przejmujący, momentami humorystyczny sposób będzie wskazówką jak pokonać strach, nie podda się w obliczu nieszczęścia i jednoczenie zaakceptować nieuchronność śmierci. Pozwoli zrozumieć, że trudna podróż w zaświaty może być rodzajem przejęcia w inną rzeczywistość i początkiem nowego życia.  

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Oskar i Pani Róża.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).
Ostatnio czytane
Wrocław ponownie zostanie światową stolicą tańca
Wrocław ponownie zostanie światową stolicą tańca

Wrocław niebawem zamieni się w stolicę performansu i tańca. Między 22 a 27 września, w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ruchu - Rusza Festiwal.

Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego

Polska premiera spektaklu "Tramwaj", będącego wspólną produkcją Odeon-Theatre de l'Europe i Nowego Teatru odbędzie się 12 kwietnia jako inauguracja 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi