Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Rodzimy się, dojrzewamy, dorastamy, a w ciągu naszego życia musimy nauczyć się tylu rzeczy na własnych błędach, zadać sobie tyle pytań i nie znaleźć tylu odpowiedzi. Ale na to wszystko mamy przecież całe życie. Tylko co, jeśli nagle okaże się, że nie mamy już czasu?
 
W takiej sytuacji znalazł się tytułowy Oskar, dziesięcioletni chłopczyk chory na białaczkę. Zmierzyć się z nią pomaga mu tajemnicza Pani Róża, która namawia Oskara by pisał listy do Szanownego Pana Boga, a każdy kolejny dzień z tych niewielu, jakie mu pozostały, traktował jak dziesięć lat swojego życia. Z każdym kolejnym listem Bóg staje się dla Oskara kimś bliższym i mały chłopiec coraz bardziej się przed nim otwiera. Rodzi się między nimi niezwykła więź Odchodzenie potrzebuje rytuału i umiejętnością oswajania lęku; zlaicyzowana cywilizacja, w której tak wielu ludzi utraciło wiarę w Boga i istnienie pozagrobowe w jakiejkolwiek postaci, jest wobec niego bezradna. Nie umiemy i nie chcemy rozmawiać o śmierci, zwłaszcza z tymi którzy stanęli w jej obliczu. Bywa że nie potrafią tego lekarze, ani targana emocjami rodzina, zwłaszcza gdy śmiertelnie chore jest dziecko. Prowadzone są rozmowy zastępcze: o pogodzie, świtach, planach Każdy człowiek ma swój własny czas odchodzenia, a bolesne doświadczenia powinny uczyć nas docenia każdą chwilę i każdy kolejny dzień, tak jakby by naszym ostatnim. Spektakl Oskar i pani Róża jest pretekstem do podjęcia tej tak ważnej rozmowy zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi . Dotyka spraw najtrudniejszych i tematów na co dzień omijanych. Książka Erica -Emmanuela Schmitta odniosła ogromny sukces na świecie i wielokrotnie przenoszona była na deski teatru. Mamy nadzieję, że historia tytułowego bohatera opowiedziana w piękny, mądry, przejmujący, momentami humorystyczny sposób będzie wskazówką jak pokonać strach, nie podda się w obliczu nieszczęścia i jednoczenie zaakceptować nieuchronność śmierci. Pozwoli zrozumieć, że trudna podróż w zaświaty może być rodzajem przejęcia w inną rzeczywistość i początkiem nowego życia.  

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Oskar i Pani Róża.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Nowy, Zabrze).
Ostatnio czytane
Hybzio 2016 - całe popołudnie z teatrami ulicznymi, warsztatami i koncertami
Hybzio 2016 - całe popołudnie z teatrami ulicznymi, warsztatami i koncertami

Już 24 lipca w Nowym Dworze Gdańskim zobaczymy Festiwal Form Ulicznych Hybzio 2016.

Teatr zajedzie do miejscowości z Pomorza
Teatr zajedzie do miejscowości z Pomorza

Teatr Zajechał jest projektem z wieloletnią tradycją. Przez ostatnie lata organizatorom udało się dotrzeć ze sztuką teatru do setek miejscowości na Pomorzu, by wyjść na spotkanie publiczności.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi